Serge Falck

9. ledna 2013 v 16:42 | Gabi
Serge Falck
Datum narození: 19.4.1966
Místo narození: Schoten, Belgie
Znamení: beran
Výška: 171cm
Životopis:
Serge Falck se narodil 19.4. 1966 v Belgii ve vesnici Schoten na předměstí Antverp. K herectví ho přivedli rodiče, protože jeho matka Rakušanka byla také herečka, a proto se v osmnácti letech rozhodl odstěhovat do Rakouska za svou tetou a začal studovat divadelní a hereckou školu v Innsbrucku. Poté začal hrát v Národním divadle ve Vídni, v Národní opeře ve Vídni, v divadle v Mnichově a ve Frankfurtu.
Televizní kariéru započal malými rolemi v německých seriálech jako je Místo činu a další. Českým televizním divákům se dostal do povědomí rolí zdravotníka Petera Bergera v německém seriálu MEDICOPTER 117 (1998). Serge Falck hrál i v pilotním stejnojmenném filmu. Hraje zdravotníka Petera Bergera, který je u týmu nováček. Svoji práci se snaží skloubit se studiem medicíny, jejíž studium nakonec ukončí a plně se věnuje zachranářské práci.
Hereckou slávu i scénaristické uznání mu však přinesl film OUVEJ!!! (Autsch!!!, 1995). V tomto filmu si zahrál hlavní roli a dokonce napsal i scénář, za který v roce 1996 obdržel prestižní cenu Romy. Serge Falck hraje postavu Chrise, který si se svým kamarádem Peterem vydělává na živobytí demonstracemi. Mezi jeho další filmy patří TUNEL SMRTI (2005), TESTAMENTMACHINE (2005) a HENRY DUNANT (2006).
I když se dnes ve filmu objevuje méně, věnuje se o to víc divadlu. Hrál při letních představeních divadla v Haagu, pravidelně se objevuje ve víděňských divadlech a při dobročinných a nadačních akcích jako moderátor. Jako moderátor i herec může přijímat nabídky z několika zemí, protože mluví plynule německy, anglicky, francouzsky, vlámsky a nizozemsky. Přes svou pracovní dráhu se též často věnuje svým koníčkům, hlavně fotbalu a golfu.
Serge Falck má herectví v krvi. Jeho bratr je holandský režisér Arno Dierickx, který se proslavil thrillerem POKREVNÍ BRATŘI (2008).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama